tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

„Tradycyjny Sad” - projekt edukacyjny w LO

Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole bierze udział w projekcie "TRADYCYJNY SAD". Jest to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji (przywrócenie czemuś dawnego stanu) i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Celem projektu "Tradycyjny Sad" jest szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian drzew sadowniczych, ale również takiego sposobu pielęgnacji drzew, który nie powoduje negatywnego wpływu na środowisko.

Szkoła informuje nas o swoich działaniach:

Zespół projektu „Tradycyjny Sad” po wygraniu I etapu konkursu nie spoczął na laurach. Początek roku wydałaby się stosunkowo bierny w stosunku do wcześniejszych działań, ale to tylko pozory, grupa prowadziła intensywne burze mózgów, planowała kolejne akcje promocyjne oraz studiowała szeroko pojęte sadownictwo – wszystko po to, aby żaden z elementów związanych z pracami nad mini sadem nie stanowił zaskoczenia. Kwiecień był wyczerpującym miesiącem dla sadowników, praca fizyczna w sadzie zaskoczyła wiele osób. Owoce Kazika przekopały nie jedną czy dwie tony ziemi, było warto, bo sad, mimo iż  prace zbliżają się ku końcowi, wygląda świetnie. Sadmasterzy podkreślają, że w projekcie nie chodzi tylko o posadzenie kilku jabłonek, idea która im przyświeca to uświadamianie szkolnego i lokalnego społeczeństwa o potrzebie restytucji starych odmian drzew owocowych,  uczniowie w tym celu prowadzili wiele akcji m.in. Konkurs wewnątrzszkolny (wygrani: Jacek Kwiatkowski, Kacper Kniaź kl IIc), spotkanie z Radą Rodziców, stoisko informacyjne na Dniu Sportu, spotkanie z przedszkolakami, akcja na ulicznym biegu, spacer po mieście z ulotkami, nagranie utworu, pozyskanie sponsorów, gazetki szkolne itp.

Więcej informacji na temat projektu oraz zespołu można uzyskać na stronie: https://www.facebook.com/OwoceKazika

Źródło: LO Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe