tel. (63) 272-23-11  
banerzyczeniawielkanocne2019
Miasto Koło
Środa, 24 kwietnia 2019   Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Nasi zdolni uczniowie – naszą dumą

Dzisiaj, uroczyście, w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego, wyróżniający się uczniowie z kolskich szkół podstawowych odebrali narody Burmistrza Miasta Koła za wysokie noty i szczególne osiągnięcia.

Okazuje się, że mamy niezwykle zdolne dzieci i młodzież, bowiem aż 50 uczniów przybyło po dyplomy i nagrody rzeczowe, przygotowane dla nich ze względu na wybitne osiągnięcia. Wszyscy posiadają średnią 5,0 lub wyższą, są laureatami olimpiad, konkursów, turniejów, na szczeblu przynajmniej wojewódzkim, zajmując w nich jedną z pierwszych trzech lokat, lub mają wysokie osiągnięcia sportowe bądź artystyczne, według tych samych zasad. Najwięcej wyróżnionych zdobywa wiedzę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole, również najwybitniejszy uczeń, laureat wielu olimpiad i posiadacz średniej 6,0, któremu p. burmistrz przyznała nagrodę specjalną. W gronie uhonorowanych znalazły się także dziewczęta z Zespołu „Sonatka”, uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 3, które nie tylko wspaniale się uczą, ale dodatkowo zajęły 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Wesoła Pięciolinia” w Ostrowie Wielkopolskim i reprezentują nasze miasto na wielu przeglądach muzycznych, także za granicą. 

Spotkanie miało elegancką oprawę, nagrody utalentowanej młodzieży, w imieniu Z-cy Burmistrza Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej, wręczały: Sekretarz Miasta Barbara Szelągowska-Bugajak oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Michalak. Pani Sekretarz nie szczędziła pochwał młodzieży, podkreślając dumę dla całego miasta z ich dokonań. – Wiedza to fundament, który wykorzystacie w przyszłości – mówiła p. Sekretarz. Dziękowała uczniom za podjęty trud, podkreślając wielki wkład w ich dokonania nauczycieli, wychowawców i rodziców. Przy okazji życzyła obecnym zdrowych i bezpiecznych wakacji, które dadzą uczniom siłę do podjęcia trudu nauki w przyszłym roku szkolnym. Mile spotkanie zostało utrwalone na pamiątkowej fotografii.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe