tel. (63) 272-23-11  
banerzyczeniawielkanocne2019
Miasto Koło
Środa, 24 kwietnia 2019   Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Laureatka konkursu plastycznego z PM 5 gościła w Sejmie i Senacie RP

W marcu br. Biuro Senatorskie w Koninie zainteresowało lokalną społeczność konkursem plastycznym „NAJŁADNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”. Pomysłodawczynią projektu była Senator RP pani Margareta Budner.  Konkurs miał charakter rejonowy i  swoje cele,  w tym charytatywny. Propagował tradycje i regionalny folklor związany ze Świętami Wielkanocnymi, służył też rozwijaniu uzdolnień plastycznych oraz  artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
 Do konkursu przystąpiło  m.in. Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole. Miło poinformować nam, że wychowanka Gromadki Misia Uszatka Gabriela Pińkowska  zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej  i znalazła się w ścisłym gronie laureatów.  Małą artystkę ukierunkowała twórczo  R. Zamelska. Wykonana przez Gabrysię  kartka wielkanocna  była jedną z ponad 2140 nadesłanych na  konkurs prac.
 
Kilka dni temu Gabrysia miała sposobność odwiedzić stolicę. Wycieczka do Warszawy była nagroda główną konkursu. Zwiedzanie Sejmu i Senatu RP  było nie lada wyróżnieniem. Było też okazją do kształtowania postawy patriotycznej w kontekście poznawania tożsamości narodowej. Realizowane przez przedszkole treści programowe  wychowania rodzinnego ,obywatelskiego i patriotycznego  pozostają w zgodzie z ideą konkursu.  Wrażenia ze zwiedzania  warszawskich Łazienek, Starówki, Grobu Nieznanego Żołnierza z pewnością pozostaną w  pamięci naszej laureatki na  długo. Szkoda tylko, że Gabrysia nie miała sposobności spotkania się z  Prezydentem RP, choć takie było jej marzenie.
 
Gabrysi gratulujemy sukcesu i życzymy,  by jej marzenie  kiedyś się spełniło podobnie jak   wiele jeszcze innych. 
 
oprac. PM 5 Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe