tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Muzeum zaprasza do kuchni babci

Dobiegają końca prace nad przygotowaniem kolejnej wystawy w kolskim muzeum. W wakacje placówka zaprasza do kuchni naszych babć. Już od poniedziałku 9 lipca w siedzibie Muzeum Technik Ceramicznych w Kole przy ul. Kajki 44 można będzie zobaczyć ekspozycję zaaranżowaną przez Piotra Śniegockiego, która nosi tytuł - "W kuchni mojej babci". 

Nowa wystawa prezentuje przedmioty codziennego użytku wyprodukowane w kolskiej fabryce fajansu w latach 1945-1962. Po okresie okupacji, już 1 lutego 1945 r. załoga wróciła do fabryki i wznowiła produkcję. Borykając się trudnościami materiałowymi produkuje wyroby ceramiczne potrzebne każdej gospodyni w kuchni  i pokoju. Wyroby tanie, słabszej trwałości, ubożej zdobione, ale potrzebne na  co dzień. Malarki biorąc wypalony biskwit malowały go od początku do końca, przekazując do szkliwienia. I to jest piękne w tych wyrobach, bo stawiając obok siebie kilka takich samych wyrobów, nie zobaczymy dwóch jednakowych. Przedmioty, które szybko się niszczyły lub opatrzyły przy dobrych układach trafiały na strych i dzięki temu można je teraz obejrzeć na wystawie w Muzeum Technik Ceramicznych. Wernisaż wystawy, na który organizatorzy serdecznie zapraszają odbędzie się w środę 11 lipca o godz. 14. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września. 

Źródło: MTC w Kole
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe