tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Czekamy na jesienną premierę musicalu Dariusza Matysiaka "Pola Negri"

To już tradycja, że każdego roku, jesienią, mamy możliwość uczestniczenia w przedsięwzięciu niezwykłym - po całorocznej pracy kolskich aktorów amatorów oraz pisarza, scenarzysty i reżysera Dariusza Matysiaka - na deskach kolskiego MDK możemy zobaczyć kolejną sztukę teatralną. Tym razem będzie to zapowiadana Pola Negri. Aktorzy, znani nam już z ról w niezapomnianym spektaklu "Wartbrücken", pokażą się tym razem z zupełnie innej strony. Do znanego nam zespołu dołączyło wiele nowych osób. Teraz ćwiczą kreacje sceniczne. Ich talenty zobaczymy w dniu premiery 7 września.
 
Dariusz Matysiak, autor scenariusza i (doświadczony już) reżyser tym razem, wraz ze sprawdzoną grupą kolskich aktorów, proponuje nam musical "Pola Negri".
 
- Tegoroczne przedstawienie, jak zwykle grane przez nas na początku września, zapowiada się niezwykle - mówi autor. - Po raz pierwszy wystąpi razem z nami na scenie zespół muzyczny, by słowo mówione wzmocnić tańcem, muzyką i śpiewem, bo przecież opowiadając losy Poli Negri inaczej być nie może. Wielka kariera boskiej Poli zaczęła się bowiem od tańca, najpierw klasycznego w jeszcze carskiej Warszawie, potem egzotycznego (jak choćby w "Sumurun" w reżyserii Ernsta Lubitscha w berlińskiej wytwórni), czy namiętnego (jak w filmie "Hiszpańska tancerka", wyprodukowanym już w Hollywood). W naszym przedstawieniu nie zabraknie więc tańca, ale szczegółów nie będę teraz zdradzał. Nie wszyscy wiedzą, że Pola Negri była nie tylko aktorką i tancerką, ale również piosenkarką - niekiedy ten jej talent wykorzystywano w filmach. Śpiewane przez nią utwory, jak choćby "Tango Notturno" czy "Paradise", były swego czasu wielkimi hitami, nic więc dziwnego, że i w naszym przedstawieniu nie zabraknie piosenek, choć śpiewanych nie tylko przez tytułową postać. Tak więc nie zabraknie muzyki, tańca i śpiewu, ale - jak przystało na grupę dramatyczną - oprócz tych trzech elementów będzie również Słowo, aby jak najszerzej opowiedzieć kolskiej widowni o niezwykłym życiu naszej rodaczki. Na koniec zacytuję tekst, który znalazł się na zaproszeniach/biletach na wrześniowy spektakl:

"Jakim sposobem dziewczyna ze slamsów warszawskiego Powiśla potrafiła wspiąć się na sam szczyt hollywodzkiego przemysłu filmowego, osiągając w krótkim czasie status największej gwiazdy epoki kina niemego? Jakie były losy tej, która od nędzy doszła do ogromnego bogactwa, by potem stracić niemal cały majątek? Jaką rolę w jej życiu odegrał Charlie Chaplin i bożyszcze kobiet - Rudolf Valentino? Czy prawdziwe były informacje prasowe, jakoby Pola Negri była kochanką Hitlera? Tegoroczny spektakl naszej amatorskiej grupy podejmuje wszystkie te wątki, bowiem rodzinne związki "Księżnej Hollywood" z Brdowem, a więc i ziemią kolską, każą nam przedstawić pełną historię jej barwnego życia. Mamy nadzieję, że wybrana do tego forma musicalu (z zespołem muzycznym grającym na żywo, licznym gronem tancerzy i wokalistów) nie zawiedzie oczekiwań widzów, a nasz zespół po raz kolejny potwierdzi, że wspólna praca na polu lokalnej kultury może rodzić piękne owoce."
Zachęceni? Zatem zapraszamy po bilety, które dystrybuuje współorganizator przedsięwzięcia, Miejski Dom Kultury w Kole. Do końca wakacji bilety w cenie 10 zł. We wrześniu będzie można je nabyć po 15 zł. Premiera 7 września o godz. 19.00. Kolejne spektakle 8 września o godz. 15.00 i 19.00 oraz 9 września o godz. 12.00 i 17.00. Patronem duchowym sztuki pozostaje Czesław Freudenreich, od wspomnienia którego zaczęła się cała ta przygoda z teatrem w  Kole.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe