tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Już po promocji nowego wydawnictwa o Kole

Nakładem 3 tys. egzemplarzy ukazał się folder Krzysztofa Witkowskiego "Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło". Na promocję, która miała miejsce w miniony piątek, zapraszał wydawca - Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. Publikacja ma charakter 40-stronnicowego folderu. Jest dwujęzyczna (angielsko-polska) i ma za zadanie upowszechniać wiedzę o dziejach miasta i jego zabytkach.

Książkę wydało Stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z dotacji z Gminy Miejskiej Koło oraz od sponsorów prywatnych, a także dzięki bezinteresownej pomocy autorów zdjęć oraz tłumacza na język angielski, pana Przemysława Walerjana. Jest wpisana w obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Autor tak powiedział i swoim ostatnim wydawnictwie: Jego ideą jest bezpłatność, już wkrótce rozdawane będzie naszym mieszkańcom, m. in. w wybranych punktach handlowych. Chcemy jak najbardziej upowszechniać wiedzę o pięknej historii naszego grodu nad Wartą. Wszystkie najważniejsze zabytki Koła skupione są w odległości kilkuset metrów od siebie i stanowić mogą, wraz z wybudowanymi bulwarami, zrewitalizowanym zamkiem i naszym muzeum, gotowy produkt turystyczny. Potrzeba tylko pewnych nakładów i odpowiedniej promocji.

Spotkanie promocyjne, oprócz przekazania folderu gościom, służyło złożeniu podziękowań sponsorom, autorom zdjęć oraz tłumaczowi.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe