tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Sierpniowa niedziela w ratuszu

Pierwsza niedziela sierpnia była kolejną okazją do bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej Muzeum Technik Ceramicznych w Kole "Fajans kolski: formy, dekoracje, techniki zdobnicze" noszącej imię Czesława Freudenreicha znajdującej się na poddaszu ratusza. Muzealna propozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przewodnikami po ekspozycji byli dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz oraz pasjonat kolskiego fajansu Piotr Śniegocki.

Kolekcja została udostępniona w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła wejścia na wieżę kolskiego ratusza. Zwiedzającymi wieżę opiekował się natomiast prezes stowarzyszenia Grzegorz Mokrzycki, a dyżur na szczycie pełnił jak zawsze od 10 już lat Zbigniew Czajciński. Oprócz zbiorów ceramiki, panoramy miasta i krajobrazu otaczającej go doliny Warty, odwiedzający ratusz zobaczyli także stworzoną przez Piotra Śniegockiego wystawę dawnych maszyn rolniczych produkowanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego. Każdy ze zdobywców wieży otrzymał specjalny certyfikat od Henryka z Warty - pierwszego wójta miasta Koła przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła. Kolejna taka okazja już 2 września.

Źródło: MTC w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe