tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Ciężarówki "pod lupą"

Jedziecie "na wakacje" lub wracacie? Niech was nie zdziwią patrole policji na drogach ekspresowych i autostradzie, bowiem "pod lupą" są kierowcy ciężarówek.

Jak czytamy na stronie KPP Koło policjanci ruchu drogowego województwa wielkopolskiego prowadzą wzmożone działania kontrolno - prewencyjne, ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Celem działań jest dążenie do ujawnienia kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają. Policjanci zwracają też uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, niestosowanie się do zakazów.

Wielkopolscy policjanci kontrolują znajdujące się na terenie naszego województwa odcinki dróg ekspresowych S11, S10, S5, a także Autostradę A2.

Do działań używają m.in. pojazdów wyposażonych w videorejestratory. Zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu, to wciąż główne przyczyny wypadków.

Przy okazji KPP Koło przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00). Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i  w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00).

Źródło: http://www.kolo.policja.gov.pl/wl9/aktualnosci/201248,Wojewodzkie-dzialania-funkcjonariuszy-na-drogach-ekspresowych-i-autostradzie.html
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe