tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

XI Kryterium Kolarskie już za nami

W niedzielę rozstrzygnęła się XI edycja Kryterium Kolarskiego o Srebrną Szprychę - Memoriał Zdzisława Walczaka, eliminacje Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Do udziału w tej tradycyjnej już, cyklicznej kolskiej imprezie sportowej, zgłosiło się około 100 uczestników z całej Polski. Na podium stanęli kolanie.

Zawodnicy i sympatycy kolarstwa przybyli w niedzielę na wyścig, który przebiegał ulicami naszego miasta, a zaczynał się i kończył naprzeciwko budynku starostwa powiatowego. Trasa wyścigu obejmowała centralne ulice, m.in. Toruńską, Broniewskiego, Niezłomnych, Włocławską, Sienkiewicza, które na czas jazdy zostały zamknięte. Zawodnicy pokonywali zależną od kategorii liczbę pętli. Organizatorem przedsięwzięcia było Kolskie Towarzystwo Cyklistów oraz Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, Gmina Koło i sponsorzy.

W starcie przedszkolaków najszybciej na linii mety pojawili się: Paweł Jakuszkiewicz, Maja Okupnik i Zofia Włodarczyk. W kategorii Żak Jakub Jaworski z Daleszyc, Łukasz Machniewicz ze Strykowa, Patryk Goszczurny z Woli Droszewskiej. Wśród młodzików najszybciej na metę dotarli: Marcin Rogowski z Sobótki, Konrad Waliniak z Konina i Michał Borowski z Sobótki.

Najlepsze Młodziczki to: Zuznanna Wyszyńska z Sobótki, Martyna Skowrońska z Woli Droszewskiej i Roksana Barchan z Kielc. Najszybsi Juniorzy Młodsi to: Miłosz Mielczarek z Łodzi, Łukasz Nowicki z Bełchatowa i Maciej Stelczyk z Laskowic. Najszybsze w kategorii Juniorki Młodsze to: Nawrocka Natalia, Wężyk Natalia i Błaszkiewicz Julia. Zwycięzcami wśród Juniorów zostali: Karol Wawrzyniak, Aleksander Nikiel i Adrian Marzec. W kategorii Masters mamy lokalnych zwycięzców. Trasę najszybciej pokonali: Bartosz Bejm z Koła, Łukasz Kołodziejski i Jacek Walczak z Koła.

Gminę Miejską Koło reprezentował Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Robert Siwiński, który w imieniu Zastępcy Burmistrza Miasta Koła pani Elżbiety Modrzejewskiej pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym memoriale i zachęcił do częstego odwiedzania Naszego Miasta nie tylko z okazji organizowanego wyścigu. Zawodnikom oraz sponsorom podziękował także prezes Kolskiego Towarzystwa Cyklistów, Zbigniew Brzozowski. Natomiast wicestarosta kolski Marek Banaszewski zapewnił obecnych, że za rok spotkają się na kolejnym, 12. już Kryterium Kolarskim.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe