tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 25 czerwca 2019   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Koło posprzątane, gra skończona!

Dzisiaj wszyscy kolanie, a szczególnie uczniowie naszych szkół, zaangażowani są w akcję sprzątania świata. Drogi, parki, skwery świecą czystością. Tony odpadów trafiły do worków. Życzmy sobie, by efekt utrzymał się jak najdłużej. Śmieci należy segregować i wykorzystywać powtórnie, a wiedzę 6-klasistów z tego zakresu sprawdziła gra terenowa „wKOŁO odpadów”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Kole.

Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Koła, od przedszkoli po placówki ponadgimnazjalne, zaopatrzeni przez Urząd Miejski w rękawice i worki, zostali dziś skierowani do poszczególnych rejonów miasta, by pozbierać śmieci. W przedsięwzięcie zgłosiło zaangażowanie przeszło 2 tys. osób.

Jednocześnie na terenie Lasku Komunalnego 10-osobowe zespoły szóstoklasistów zmierzyły siły w grze terenowej pn. „wKOŁO odpadów”. Na wyznaczonym terenie zlokalizowano kilka punktów z zadaniami. Uczniowie przemieszczali się do kolejnych punktów na zasadzie podchodów i rozwiązywali zadania dotyczące odpadów, wpisując odpowiedzi na przygotowanej w tym celu karcie pracy. Kto zwyciężył dowiemy się podczas Pikniku Ekologicznego – na który zapraszamy jutro 22 września w godz. 11.00-14.00 na plac przy ul. Prusa.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe