tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

"Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" w PiMBP w Kole

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wzięła udział w akcji czytelniczej „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy” zorganizowanej w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.
 
Celami akcji są: promocja czytelnictwa; rozbudzanie zainteresowania historią Polski; zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną; włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości; organizacja warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.
 
Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem Wydawnictwo Zielona Sowa.
 
Podczas przeprowadzonych przez kolską placówkę warsztatów tworzono - z dziećmi ze Szkół Podstawowych nr 3 i nr 5 w Kole - drzewo pamięci, czytano fragmenty "Mirabelki", rozmawiano o ważnych faktach historycznych (w tym m.in. o getcie) i na temat postaci (m.in. Irena Sendlerowa).

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe