tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Spotkanie autorskie z Anną Łaciną w PiMBP w Kole

Biolog z wykształcenia i pasji. Autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych. Wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY – w 2007 r. za „Inwazję wirusów”, a w 2010 za „Czynnik miłości”.

Uważa, że wspólne czytanie i dyskusje o literaturze zbliżają. Tworzy powieści, które nie są adresowane do konkretnej grupy wiekowej.

Kocha podróżować, chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków, a odkryciami dzieli się w swoich książkach. Chadza własnymi drogami, często zaczytana, więc jak nikt rozumie wszystkich „osobnych”.
 
Tak, tak, nie mylą się Państwo. Młodzi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole mieli przyjemność gościć  Annę Łacinę.

Podczas pierwszego spotkania na widowni zasiedli siódmoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 w Kole, a drugiego trzecioklasiści ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 w Kole. Starsza grupa wysłuchała opowieści  o zmaganiach twórczych i powieściach obyczajowych, które wyszły spod pióra Anny Łaciny, młodsi pogadanki heurystycznej  o wirusach i  bakteriach (na podstawie książek „Drużyna majora Limfocyta”) . Oba spotkania wzbogacone zostały o pokaz multimedialny.
 
Dziękujemy pisarce – w imieniu  naszych młodych czytelników –  za niezwykle interesujące, poszerzające horyzonty spotkania.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe