tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

PiMBP w Kole gościła Jakuba Żulczyka

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Jakuba Żulczyka. Czytelnicy pozostają pod wielkim wrażeniem spotkania (16.10.).

Gwoli przypomnienia… Jakub Żulczyk (1983) - pisarz, publicysta. Za książkę „Ślepnąc od świateł”, otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz do Wdech, nagród tygodnika „Co jest Grane?” Gazety Wyborczej w kategorii Człowiek Roku. Zadebiutował w roku 2006 powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, która stała się kultową książką wśród młodzieży. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku roku 2015. Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-młodzieżową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Świątynia”, oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. W roku 2017 ukazało się „Wzgórze psów”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy. Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Spotkanie z autorem książek i licznych publikacji prasowych było okazją do rozmowy o literaturze i filmie - nie zabrakło wątku serialu „Belfer” oraz kolejnego, powstałego na kanwie powieści „Ślepnąc od świateł”.

Rozmowa z autorem pełna była nawiązań do współczesnej kultury.

Spotkanie, które zostało sfinansowane przez Instytut Książki i odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Ksiażki, dopełniły pytania od publiczności oraz podpisywanie książek.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe