tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Międzynarodowy Bieg Warciański – Biegi dziecięce i młodzieżowe

W niedzielę 14 października na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe w ramach 38 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do rywalizacji. Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. W sumie odbyło się 18 biegów na różnych dystansach, w których sklasyfikowano 1062 zawodników.

Młodzi biegacze, jako pierwsi mieli okazję wypróbować bieżnię lekkoatletyczną, której budowa zakończyła się kilka dni przed zawodami. Każde dziecko po ukończonym biegu zostało udekorowane okolicznościowym medalem oraz otrzymało produkty mleczne sponsorowane przez Okręgową Spółdzielnie Mleczarską w Kole, bilet na Pływalnię Miejską i upominek, którym był lunchbox ufundowany przez firmę Geberit Produkcja. Najlepsi zawodnicy z miejsc 1-3 odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków od firmy Andre Abrasive Articles. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników szereg dodatkowych atrakcji. Na płycie bocznej dzieci mogły skorzystać bezpłatnie z fotobudki oraz placu zabaw i zjeżdżalni dmuchanej. Każdy z uczestników mógł skonsumować pyszną kiełbaskę z grilla podarowaną przez firmę Sokołów a przygotowaną przez grupę Hufiec Koło a także zjeść wyroby mleczarskie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole oraz pyszne zdrowe przekąski ryżowe firmy Kupiec. Setki zadowolonych i uśmiechniętych twarzy może świadczyć, że impreza przebiegła w sposób sprawny i zorganizowany. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom: Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Maratończyk Koło, Powiatowej Komendzie PSP w Kole, Stowarzyszeniu Malinowa Mamba, Miejskiemu Klubowi Sportowemu Olimpia Koło, nauczycielom miejskich szkół, Kolskiemu Stowarzyszeniu Abstynentów „Przyszłość”, Klubowi Sportowemu Siatkarz Koło, PCK Zarządowi Rejonowemu w Kole i Związkowi Harcerstwa Polskiego Hufiec Koło za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu oraz sponsorom: Andre Abrasive Artictles, Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, Geberit Produkcja, Sokołów SA, Wood - Mizer Industries, Kupiec, Auto Service Track Scania Koło, Agronas, Piekarni Cukierni Walkowiak, a także Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszkowi Galembie za życzliwość i pomoc finansową w organizacji tego przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do tego, że aktywność fizyczna dzieci i młodzież nie będzie tylko okazjonalna czy sporadyczna, ale sprawi, że sport stanie się ważnym, codziennym elementem ich życia.

Źródło: MOSiR Koło

Wyniki: Dostępne pod adresem:
http://www.mosir.kolo.pl/index.php/home/821-wyniki2018-38mbw
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe