tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Pierwszy taki sukces w historii konkursu „SKO Blog Miesiąca”!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole, które bardzo aktywnie działają w SKO, zostały nagrodzone tytułem „SKO Blog Miesiąca Września.”

Konkurs „SKO Blog Miesiąca” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO. W rywalizacji uczestniczą szkoły z całej Polski, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje  działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Co miesiąc w danym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów. 

Działania zrealizowane we wrześniu 2018 r. przez SP nr 2 i SOSW , opisywane następnie na stronach szkolnego bloga, doprowadziły do zdobycia głównej nagrody. Sukces jest tym większy, że po raz pierwszy zwyciężyły dwie szkoły z naszego miasta.  Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym obie szkoły zdobyły już tytuł „SKO Blog Miesiąca” – SP nr 2 „Blog Miesiąca Listopada 2017” a SOSW „Blog Miesiąca Marca 2018”.  Zdobycie tegorocznej nagrody  głównej związane jest także z wygraniem bonów do sklepów sieci Empik i gadżetów. Co ważne, prowadzone przez szkoły blogi przyczyniają się również do promocji miasta, co widać po wielu pozytywnych wpisach internautów z całej Polski.

Opiekunowie SKO w SP nr 2 oraz  w SOSW w Kole bardzo dziękują wszystkim, którzy odwiedzają i głosują na szkolnego bloga, nadal licząc na Państwa głosy i komentarze.

Źródło: SOSW w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe