tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Tożsamość, historia i kultura Romów

Czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole gościli Andrzeja Sochaja, teologa, filozofa, pisarza, poetę i działacza społecznego (23.10.).

Celem spotkania, które zostało zorganizowane w ramach wspólnego projektu Związku Romów Polskich i Fundacji im. Róży Luksemburg było:

upowszechnienie oraz promowanie historii i tradycji Romów i Sinti oraz dziedzictwa kulturowego narodu romskiego; podkreślenie, jakie znaczenie dla każdego narodu ma jego przeszłość, język i symbole oraz jak ważna jest tolerancja i akceptacja grup mniejszościowych przez społeczeństwo większościowe; zgłębienie historii ze szczególnym uwzględnieniem zagłady Romów oraz historii najnowszej; burzenie stereotypów i uprzedzeń w stosunku do Romów. Wszystkich zainteresowanych, a nieobecnych na spotkaniu, biblioteka informuje, że jej zbiory zostały wzbogacone o szereg publikacji dotyczących tożsamości, historii i kultury Romów.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe