tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Pierwszoklasiści z kolskiej „piątki” dołączyli do szkolnej społeczności

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole właśnie oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności. Uczniowie z klas Ia, Ib i Ic złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły a  dyrektor Marek Kujawa dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia.

W „piątce” dziś wielkie święto. Ubrane na galowo dzieci przeszły ceremonię pasowania na ucznia, poprzedzoną ślubowaniem. Milusińscy najpierw udowodnili, że wiele już się w szkole nauczyli, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zapewniali, że są gotowi do wstąpienia w szeregi szkolnej braci. Od dyrektora, nauczycieli i zaproszonych gości usłyszeli ciepłe słowa i szczere życzenia. Zostali obdarowani pamiątkami i upominkami. Ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz swój pierwszy dokument – legitymację szkolną, a od zaproszonych gości wiele upominków.

Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom miłych przeżyć i wzruszeń. Na zakończenie wszyscy wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. 

My też życzymy pierwszoklasistom radości towarzyszącej edukacji i oczywiście dobrych wyników w nauce.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe