tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Ciekawa inicjatywa...

Miejski Dom Kultury w ramach promowania tradycji, a przede wszystkim w celu trwałego upamiętnienia osoby Czesława Freudenreicha, rozpoczyna akcję prowadzącą do sfinalizowania projektu budowy pomnika-ławeczki poświęconej temu zasłużonemu mieszkańcowi Koła. Koncepcja budowy pomnika, jako jeden z wielu pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni kulturalnej miasta, była prezentowana na spotkaniach Społecznej Rady Kultury, co udokumentowano protokołem z dnia 07. 10. 2015 r. 

Pomnik - ławeczka, przedstawiający postać mężczyzny opartego o rower, jest jednym z elementów projektu na stworzenie w Kole edukacyjnej trasy turystycznej, o roboczej nazwie „Koło historii”.  Bożena Gronert-Ubych – autor pomysłu – mówiła wówczas, że jest to wieloetapowy, kilkuletni projekt, który m.in. obejmowałby zagospodarowanie skweru – Sceny „Dla Czesława” znajdującego się w Parku 600-lecia, u zbiegu ulic Zielonej, Cz. Freudenreicha i Alei Parkowej. 

Aby osiągnąć zamierzony cel potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Jednym ze sposobów na pozyskanie pieniędzy otwierających drogę do realizacji projektu jest przekazywanie części dochodu ze sprzedaży biletów na spektakle i imprezy organizowane przez MDK.

Już 2 listopada Miejski Dom Kultury i Kolski Teatr Otwarty im. Czesława Freudenreicha organizuje i zaprasza na „Zaduszki artystyczne”. Cześć dochodu uzyskanego ze sprzedaży biletów na to wydarzenie kulturalne, przekazana zostanie na ten cel. Wszystkich zainteresowanych rozwojem przestrzeni kulturalnej naszego miasta zapraszamy do dzielenia się pomysłami na akcje, kwesty itp., które pomogą stworzyć w Kole miejsce, gdzie mieszkańcy i ich goście chętnie będą spędzać swój czas. 
Pomysłem na kształt pomnika jest postać Czesława Freudenreicha z rowerem utrwalona na fotografii z 1900 r.

Źródło: MDK w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe