tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 25 czerwca 2019   Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Amatorska Liga Tenisa - podsumowanie sezonu

Z końcem września zakończył się kolejny sezon Amatorskiej Ligi Tenisa. W I jak i w II lidze do rywalizacji stanęło po 10 zawodników. Od początku maja do końca września tenisiści rozgrywali swoje mecze w systemie mecz i rewanż. W I lidze tytułu w świetnym stylu obronił Tomasz Szurgot. Obrońca tytułu był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie mecze i tracąc przy tym tylko jednego seta. O pozostałe miejsca na podium rywalizacja toczyła się do ostatnich meczy. Drugie miejsce z poprzedniego sezonu obronił Radosław Andrzejewski, na ostatnie miejsce na podium wskoczył robiący postępy z sezonu na sezon Waldemar Sikorski, który stosunkiem setów wyprzedził Szymona Sowińskiego.

W II lidze w toczącej się rywalizacji o awans do I ligi najlepszy okazał się Andrzej Szurgot, który w całym sezonie poniósł tylko dwie porażki. Na drugim miejscu uplasował się debiutujący w rozgrywkach Krzysztof Szczepaniak. Zajmując drugie miejsce zapewnił sobie udział w meczu barażowym o awans do I ligi. Trzecie miejsce na podium zajął Mariusz Krzyżanowicz.

W meczu barażowym o prawo gry w I lidze w sezonie 2019 spotkali się Zbigniew Mazur (9 zawodnik I ligi) oraz Krzysztof Szczepaniak (2 zawodnik II ligi). Po ciekawym i wyrównanym meczu lepszy okazał się Krzysztof Szczepaniak, który wygrał  7-6, 7-6.

19 października 2018 r. odbyło się spotkanie zawodników biorących udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi tenisa, na którym Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jarosław Kawka wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe statuetki oraz dyplomy a następnie zaprosił wszystkich przybyłych na ognisko zorganizowane na Stadionie MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już teraz zaprasza zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rozgrywkach II ligi na turniej barażowy, który odbędzie się w kwietniu 2019 r.

Klasyfikacje końcowe:

Lp I liga PKT.   Lp II liga PKT.
1 T.Szurgot 36   1 Andrzej Szurgot 30
2 R.Andrzejewski 30   2 K.Szczepaniak 28
3 W.Sikorski 29   3 M.Krzyżanowicz 27
4 Sz.Sowiński 29   4 J.Krzaczek 26
5 M.Wilamowski 27   5 S.Kryściak 24
6 R.Iwulski 27   6 Alicja Szurgot 23
7 R.Szymankiewicz 26   7 D.Błaszczyk 21
8 G.Grabowski 25   8 R.Nowakowski 21
9 Z.Mazur 23   9 M.Świderski 15
10 M.Kupiński 18   10    
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe