tel. (63) 272-23-11  
banerblues2019
Miasto Koło
Piątek, 21 czerwca 2019   Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

„Niepodległa do Hymnu”

„Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada o godzinie 12:00. Wtedy podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

Także w Kole nasi mieszkańcy i goście proszeni są o włączenie w naszą, lokalną inicjatywę wpisującą się w obchody państwowe.

11 listopada br. o godz. 9.00 rozpoczną się uroczystości związane z uczczeniem Narodowego Święta Niepodległości. Odbędzie się uroczysty przemarsz, składanie kwiatów w miejscach pamięci, wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia, zastanie odsłonięty kamień przy Drzewie Pamięci. O godz. 10.45 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po Eucharystii, o godz. 12.00, rozpocznie się kolska akcja  „Niepodległa do Hymnu” – wspólnie zaśpiewamy hymn.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w uroczystościach.


  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe