tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Dąb Niepodległości "Józef" zostanie posadzony na kolskiej Starówce, na skwerze naprzeciw budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Mickiewicza.

Odsłonięcie pamiątkowego kamienia przy Drzewie Pamięci nastąpi 11 listopada, podczas kolskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości i będzie symbolicznym podziękowaniem mieszkańców Koła za dar Wolnej Ojczyzny.

Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach, by jak najliczniej świętować 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

11 listopada br. o godz. 9.00 rozpoczną się uroczystości związane z uczczeniem Narodowego Święta Niepodległości. Odbędzie się uroczysty przemarsz z orkiestrą, składanie kwiatów w miejscach pamięci, wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia, zastanie odsłonięty kamień przy Drzewie Pamięci. O godz. 10.45 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny poprzedzona montażem słowno-muzycznym pt.: "Drogi do wolności" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Po Eucharystii, o godz. 12.00, rozpocznie się kolska akcja  "Niepodległa do Hymnu" - wspólnie zaśpiewamy hymn. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach i stronie internetowej Urzędu www.kolo.pl.
 
Wydarzeniem odnoszącym się bezpośrednio do zacnego Jubileuszu będzie odsłonięcie pamiątkowego kamienia przy Drzewie Pamięci, które przez kolejne stulecie przypominać nam będzie o naszej radości i dumie z dokonań przodków, o wolności po 123 latach niewoli, o wielkich Polakach i ich czynach. Po przemarszu, przemówieniach i Mszy Świętej, gdy ucichną słowa śpiewanego Mazurka Dąbrowskiego, na pamiątkę wydarzeń pozostanie drzewo, jako dowód naszej zbiorowej pamięci. Na postumencie znajdzie się napis: Dąb Niepodległości "Józef", umieszczony zostanie cytat Norwida "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" a w podpisie "Wdzięczni za dar Wolnej Ojczyzny mieszkańcy Koła".

Dąb Niepodległości "Józef" zostanie posadzony na kolskiej Starówce

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe