tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

„Tam jeszcze Polska – póki żyjemy…”

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest wyjątkowym czasem dla każdego Polaka. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole aktywnie włączyli się s świętowanie tego doniosłego wydarzenia.

W niedzielę 4 listopada, w kościele p.w. św. Bogumiła w Kole młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Wystąpili uczniowie z klasy 7 c, uczeń klasy 8 d oraz uczennica trzeciej klasy gimnazjum – Marcelina Antkiewicz. Opiekę artystyczną sprawowały nauczycielki: Aneta Łączkowska i Monika Broda.

Recytacja wierszy o miłości do Ojczyzny i żołnierzach, którzy przelali krew w walce o niepodległość, śpiew pieśni patriotycznych oraz inscenizacja ukazująca rozbiór Polski, sprawiły, że w każdym obudziła się duma ze świadomości, że jesteśmy Polakami.

To nie jest jedyny przykład zaangażowania społeczności szkolnej w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Wkrótce, 18 listopada, będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi, który był jednym z wielu bohaterów zaangażowanych w obronę polskości.

Źródło: SP Nr 1 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe