tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 28 stycznia 2020   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Happening patriotyczny w SP nr 2 w Kole

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole odbył się happening patriotyczny: na placu apelowym powstała wielka, żywa - bo złożona z postaci uczniów - liczba 100. Wydarzenie upamiętnione zostało filmem i zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez p. Wiesława Karbowego.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości to liczne konkursy plastyczne, literackie, recytatorskie i wokalne, które odbywają się od początku roku. To akademie, wystawy i prezentacje,  a szkoła i sale lekcyjne przystrojone zostały w narodowe barwy. Kotyliony oraz koszulki z patriotycznymi motywami są również dziełem uczniów, a szkoła rozbrzmiewa od patriotycznych pieśni.

Od przedszkolaka do gimnazjalisty - wszyscy uczestniczą w obchodach naszej wielkiej rocznicy. Happening i pomysł stworzenia żywej liczby 100 to kolejne z działań, w które ochoczo włączyli się uczniowie i nauczyciele. Jego pomysłodawczyniami są panie: Alina Dolata-Kakoulidis, Agnieszka Adamek, Bogumiła Bartłomiejczak i Wioletta Tęgos.
 
Już wkrótce na szkolnym kanale YouTube będzie można obejrzeć film z uroczystości i happeningu, a już dziś zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć, które wykonał p. Wiesław Karbowy.
 
Źródło: SP nr 2 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe