tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

SOS-W ma swój sztandar

Wielkie święto obchodził dziś Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja. W obliczu imienin patrona, w roku jubileuszu 45-lecia działalności placówki, szkoła otrzymała sztandar, a ceremoniał jego nadania połączony został z wielką galą z udziałem zaproszonych gości.

SOS-W to wyjątkowa placówka, funkcjonuje w Kole od 45 lat, a od 15 lat jej działaniom patronuje Święty Mikołaj. Od 1975 roku do niedawna zajmowała lokum przy ul. Mickiewicza. Dziś cieszy się nową siedzibą przy ul. Kolejowej 15. Jak każda placówka edukacyjna, uczy, wychowuje i wspiera, wychodząc z ofertą ciekawych zajęć dodatkowych, jej wychowankowie mają dobre warunki do nauki oraz rozwijania pasji i talentów, a podopieczni odnoszą sukcesy w sporcie i wielu innych dziedzinach. Jednocześnie to szkoła wyjątkowa, otoczona troską samorządu powiatowego, licznych przyjaciół i sponsorów, dzięki którym udało się zgromadzić środki na zakup sztandaru. Najwięcej serca w prace na rzecz pozyskania chorągwi włożyły dwie nauczycielki, panie Wioleta Świder o Joanna Pietrzak, i to właśnie one dostąpiły zaszczytu prezentacji sztandaru. Nowy symbol szkoły posiada na awersie piktogram patrona i nazwę szkoły, a na rewersie godło, herb starostwa i rok nadania. Dziś został uroczyście poświęcony, przekazany dyrektor placówki Elżbiecie Budzińskiej, która z kolei oddała go pod opiekę pocztowi sztandarowemu. Ceremoniał miał godną oprawę. Fundatorzy wbili w drzewiec symboliczne gwoździe, otrzymali w podzięce symboliczne wizerunki patrona, a szkolny chór zaśpiewał hymn szkoły. Dyrektor podkreśliła, że sztandar dla szkoły jest jak żagiel dla okrętu, zaś goście podnosili też inne aspekty, iż jest symbolem historii, tradycji i wartości, przekazywanych dzieciom i młodzieży w procesie dydaktycznym. – Niech ten sztandar łączy społeczność szkolną – życzył placówce Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Sobolewskim wyrażał wielką życzliwość i chęć współpracy miejskiego samorządu.

Po wielu ciepłych przemówieniach, przyszedł czas na część artystyczną, w której wychowankowie wystawili sztukę teatralną przybliżającą postać patrona. W finałowej piosence wystąpiła była absolwentka.

W dniu bogatym w ważne jubileusze, organizatorzy pamiętali też o najważniejszym, 100-leciu odzyskania niepodległości, zatem w programie spotkania znalazł się stosowny czas na zaśpiewanie hymnu państwowego oraz wystawienie krótkiego patriotycznego przedstawienia.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe