tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Kołowrotek zabrał dzieci z SOSW na The Voice of Poland

Cały autokar podopiecznych SOSW w Kole pojechał do Warszawy, aby wziąć udział w próbie generalnej do finałowego odcinka The Voice of Poland, jaki oglądaliśmy w sobotę. Wizyta w studiu ATM, a także spotkanie z żoną ambasadora Kazachstany Panią Guldaną Zhailau były możliwe dzięki Stowarzyszeniu Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek.
 
Od sobotniego wieczoru wiadomo, że Marcin Sójka z drużyny Patrycji Markowskiej wygrał tegoroczną edycję The Voice of Poland. A dzień wcześniej podczas próby generalnej zarówno z Patrycją, jak i Marcinem, a także Michałem Szpakiem i pozostałymi finalistami spotkali się podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego e Kole. Wizyta w studiu ATM w Warszawie była możliwa dzięki kilku osobom ze Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek z Koła. Roman Rutkowski, Katarzyna Wojtczak i Aleksandra Wysocka zabrali dzieci i młodzież na to niezwykłe spotkanie. – Dziękujemy za pomoc Darkowi Elvisowi Tomaszewskiemu, dzięki któremu studio telewizyjne stało dla nas otworem, a dzieci mogły przeżyć niesamowitą przygodę – przyznała wiceprezes Kołowrotka Aleksandra Wysocka.
 
Jedna z uczennic – Karolinka – zaśpiewała po angielsku piosenkę swojemu idolowi Michałowi Szpakowi z jego repertuaru. Artysta był pełen podziwu dla talentu dziewczynki i uściskał ją, gratulując odwagi. Potem chętnie fotografował się z grupa z Koła. Patrycja Markowska także pozowała do zdjęć.
 
Zwieńczeniem pobytu w stolicy była wizyta w Wilanowie, gdzie uczestnicy wycieczki podziwiali Królewski Ogród Światła. Tam z dziećmi z SOSW spotkała się żona ambasadora Kazachstanu Pani Guldana Zhailau, która działa na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Cała ekipa wracała do domu pełna wrażeń i zachwycona spotkaniem z gwiazdami.

Źródło: Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe