tel. (63) 272-23-11  
banerblues2019
Miasto Koło
Piątek, 21 czerwca 2019   Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Odprawa wolontariuszy w Kolskim Sztabie WOŚP

Wczoraj w Kolskim Sztabie WOŚP wolontariusze odebrali puszki, identyfikatory i zapoznali się z zasadami bezpiecznego kwestowania. Kto nie mógł wziąć udziału w spotkaniu, zachęcamy do zapoznania się z poniższym krótkim materiałem filmowym, który wyjaśnia wszelkie kwestie związane z publiczną zbiórką.

W niedzielę 13 stycznia na kolskie ulice wyjdzie 150 wolontariuszy (oraz 35 w ościennych gminach), czyli z Kolskiego Sztabu łącznie społeczną pracę podejmie 185 wolontariuszy. Każdy będzie miał puszkę zabezpieczoną 4 banderolami oraz identyfikator – o jednakowych numerach. Puszkę można (od dołu) okleić serduszkami, by miała bardziej stabilne dno (nie wolno zaklejać banderoli). Wolontariusze stają w wyznaczonych przez sztab punktach o ustalonej godzinie i kwestują ok. 2 godzin każdy. Dzieci pozostają pod opieką dorosłych. Po zakończeniu kwestowania od razu udajemy się do budynku starostwa powiatowego (1 piętro) rozliczyć się z zebranych pieniądzy. Datki liczą przedstawiciele 4 banków. Oni dokonują otwarcia puszki i policzenia zawartości. Każdy wolontariusz, zanim opuści budynek starostwa, musi jeszcze otrzymać druk rozliczenia. Kolejnego dnia otrzyma też sms od Fundacji WOŚP z potwierdzeniem zebranej kwoty.

W tym roku kwestowanie będzie trudniejsze. Zamknięte będą markety. Zatem wolontariusze stać będą w innych lokalizacjach, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Spotkamy ich m.in. w okolicy świątyń, stacji paliw, sklepów rodzinnych (czynnych w niedzielę).  Wolontariusze pojawią się też na imprezach wspierających WOŚP (np. na zawodach pływackich).

Kwestujący będą pod opieką urzędu i policji. Urzędowy samochód będzie rozwoził herbatkę i dowoził serduszka, a patrole policji będą czuwać nad bezpieczeństwem. W przypadku potrzeby interwencji policji, kwestujący dzwonią pod n-ry 997 i 112. Natomiast gdyby ktoś chciał zgłosić policji niepokojące go kwestie, może dzwonić do dyżurnego pod nr 63/2618200.

Kto nie będzie kwestował (np. z powodu choroby) musi ten fakt zgłosić sztabowi.

Pozostaje ostatnia „dobra rada” – ubierzcie się ciepło!

I pamiętajcie – liczy się idea. I nasz wkład w publiczne dzieło.

Do zobaczenia w niedzielę.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe