tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Podsumowanie działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

Kolscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Wielkopolski przeprowadzili trzydniowe działania „NURD” związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych oraz przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 140 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dniach od 6 do 8 marca br. na terenie całej Wielkopolski przeprowadzono działania pod nazwą „NURD – Zero Tolerancji”, które miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz zwiększenie świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że podczas ewentualnego zdarzenia drogowego, niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest zawsze najbardziej poszkodowaną stroną.

W trzydniowych działań udział wzięło 30 policjantów ruchu drogowego z kolskiej jednostki. Podczas służby skontrolowali ponad 100 pojazdów. Niestety efektem prowadzonych działań było również ujawnienie 143 wykroczeń, z czego 45 to wykroczenia popełnione przez pieszych. Najczęściej dotyczyły one przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych na drodze jest ich widoczność dla kierujących pojazdami. Dlatego pamiętajmy, że podczas mgły, opadów deszczu lub śniegu, nasza widoczność jest bardzo ograniczona. W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które w dużej mierze pozwolą nam uchronić się przed niebezpieczeństwem. Bądźmy widoczni na drodze, szanujmy swoje życie i zdrowie!

Źródło:http://www.kolo.policja.gov.pl/wl9/aktualnosci/207408,Podsumowanie-dzialan-quotNiechronieni-Uczestnicy-Ruchu-Drogowegoquot.html

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe