tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 18 sierpnia 2019   Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Koło

To historyczna chwila dla ziemi kolskiej i wielki zaszczyt. Plenerowe spotkanie z mieszkańcami, wczoraj było relacjonowane i komentowane w największych stacjach telewizyjnych. Treści wystąpień starosty i prezydenta, odnoszące się bezpośrednio do przeszłości miasta i jego współczesnego oblicza, służyły promocji naszego regionu.

To historyczna chwila dla ziemi kolskiej i wielki zaszczyt. Plenerowe spotkanie z mieszkańcami, wczoraj było relacjonowane i komentowane w największych stacjach telewizyjnych. Treści wystąpień starosty i prezydenta, odnoszące się bezpośrednio do przeszłości miasta i jego współczesnego oblicza, służyły promocji naszego regionu.

Gospodarzem spotkania z prezydentem RP był kolski starosta. Zanim Andrzej Duda przemówił do licznie zgromadzonych mieszkańców, w sali konferencyjnej rozmawiał z naszymi parlamentarzystami, przedstawicielami samorządów, duchowieństwem.  Wśród znamienitych gości, zaproszonych do udziału w spotkaniu, był także kolski włodarz.
Witając dostojnego gościa podczas otwartego spotkania, starosta kolski wymienił nasze lokalne sukcesy i wydarzenia, z których jesteśmy dumni.

Podkreślił, że odwiedziny prezydenta są dla nas zaszczytem. - Może jest to pierwsza wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej w Kole, ale królowie dawniej dosyć często tu bywali, więc i Prezydent mógł się pofatygować - tymi słowami rozpoczął swoje długie wystąpienie prezydent. Wykazał się znajomością naszego miasta i powiatu, naszej historii, zwracał się bezpośrednio do nauczycieli, przedsiębiorców i wszystkich zgromadzonych. Dziękował za lokalne kultywowanie rocznic, upamiętnianie historii. Złożył kwiaty przy pamiątkowych tablicach usytuowanych na budynku starostwa. - Pamiętacie o tych, którzy wzięli na swoje barki to wielkie dzieło odbudowy Rzeczypospolitej także tutaj, w Kole. Dziękuję za te tablice, które są tutaj, na urzędzie, pod którymi mogłem przed chwilą złożyć prezydencki wieniec - i tę z 1988 roku upamiętniającą poległych i pomordowanych, i tę z zeszłego roku upamiętniającą tamte władze powiatu z 1918 roku. Dziękuję za tę pamięć - mówił prezydent. - Chcę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: są Państwo wspaniałymi budowniczymi Rzeczypospolitej. I dziękuję wszystkim solidnym pracownikom - wszystkim, którzy na co dzień solidnie pracują dla swojej rodziny, ale tym samym także dla Rzeczypospolitej. Życzę Państwu, żeby polityka w naszym kraju była dobrze prowadzona. I żeby rządzący zawsze byli odpowiedzialni. To wystarczy, żeby Polska rozwijała się dobrze.

W finale spotkania prezydent wyszedł do mieszkańców, by osobiście przywitać się i porozmawiać.

Ze względu na liczny udział strajkujących nauczycieli w spotkaniu, skandujących słowo "edukacja", prezydent zaproponował: Jeżeli Państwo Nauczyciele są tutaj i chcą ze mną rozmawiać, proszę wyłonić delegację. Mam nadzieję, że Pan Starosta udostępni nam na chwilę pokój w starostwie, będziemy mogli spokojnie usiąść i porozmawiać. Jestem gotów do takiej rozmowy z Państwem, żeby także Państwa argumentów wysłuchać. Oczywiście, jeżeli jest taka wola. Jestem na to otwarty.

Spotkanie doszło do skutku, reprezentanci nauczycieli przedstawili propozycję negocjacji, obie strony były zadowolone z przebiegu rozmów. Czy jednak wpłyną one na sytuację w oświacie, czas pokaże.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe