tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 18 sierpnia 2019   Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Niezapomniane, fenomenalne spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim

Niezapomniane, fenomenalne  spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim twórcą książek dla dzieci, programów telewizyjnych dla najmłodszych oraz ponad 500 piosenek… (26.04.)
 

Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole odwiedził autor m.in.: książek –  „Zając Poziomka”, „Pirat Jędruś”, programów –  „Ciuchcia”, „Budzik”, „Tik-Tak” oraz  piosenek  – „Kulfon, co z ciebie wyrośnie”, „Witaminki”.
 
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i nr 3 w Kole.
 
Andrzej Marek Grabowski, pracuje z dziećmi od 30 lat i jego kontakt z nimi jest zachwycający. Podczas spotkania efektownie przedstawił historie, które pojawiają się na kartach  jego książek. Do łez rozśmieszyła najmłodszych  Kasia z „Instrukcji obsługi pieska Jacósia”, oczarował  Pirat Jędruś, wzruszyła opowieść o  wojennych doświadczeniach matki pisarza z  „Wojny na Pięknym Brzegu”.
 
Kiedy okazało się, że pisarz nie przyjechał sam –  w wielkiej, kolorowej walizce ukryli się – kot Budzik,  potwory: Bezkajku i Szefuncio, Kulfon oraz Zając Poziomka, zabawa pochłonęła najmłodszych widzów do tego stopnia, że nie chcieli opuścić spotkania.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe