tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 23 lipca 2019   Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

MUZA zakończyła rok taneczny

Działający w Miejskim Domu Kultury w Kole zespół taneczny MUZA świętował wczoraj zakończenie roku tanecznego.

Podsumowanie niespełna rocznych dokonań młodych artystów miało koncertową oprawę i spotkało się z owacyjnym przyjęciem.

Na sali rodzice tancerzy i akrobatów oraz zaproszeni goście, przyjaciele, sympatycy, sponsorzy zespołu. Na deskach przeszło setka utalentowanych wykonawców. Spotkanie było podsumowaniem działań i prezentacją zdobytych umiejętności formacji. Pomysłodawcą sekcji tanecznej MUZA w Miejskim Domu Kultury w Kole był dyrektor instytucji Radomir Piorun. Zespół we wrześniu ubiegłego roku założyła Joanna Kwarcińska, instruktor i koordynator, którą wspomaga w pracy instruktor i trener Nina Jóźwiak oraz specjalista od akrobatyki trener Eryk Düsterhöft. Zespół zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 16 lat. Grupa, choć młoda stażem, ma już na swym koncie publiczne prezentacje i osiągnięcia. Na Dance Festival w Bydgoszczy Muza zaprezentowała 7 układów, a każdy z nich został nagrodzony. Dzieci i młodzież zdobyły jedno pierwsze miejsce, dwa drugie, trzy trzecie i jedno czwarte.

Goście spotkania wieńczącego rok pracy (będącej też doskonałą zabawą), obejrzeli nagrodzone spektakle i inne, przygotowane na tę okoliczność prezentacje.  Z najlepszej strony pokazali się tancerze i akrobaci oraz ich mistrzowie - nauczyciele. Dla zwiększenia atrakcyjności koncertu, przygotowano też kilka występów muzycznych.

Finałem spotkania były podziękowania i gratulacje.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe