tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 15 listopada 2019   Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

Uczniowie z "piątki" na wycieczce rowerowej w Powierciu

14 czerwca br. siódmoklasiści i gimnazjaliści z kl. 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole wybrali się na wycieczkę rowerową do Powiercia. Odwiedzili ZSCKR, gdzie po królewsku zostali przyjęci przez dyrektora placówki, p. Marka Sobolewskiego.

Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili ją, w tym internat (ogromnym zainteresowaniem cieszyły się łóżka piętrowe) oraz park maszyn rolniczych, po którym oprowadzał ich p. Grzegorz Bojanowski. Następnie, w pobliskim lesie, wzięli udział w podchodach zorganizowanych przez koordynatora Zespołu ds. Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kole, p. Szymona Czerwińskiego. Mimo utrudnień (tropikalna aura i roje komarów) wszystkie zadania zostały wykonane. Uczniów wpierały nauczycielki: p. Danuta Kardach, p. Kamilla Mikuła i p. Małgorzata Jabłońska. Młodzież zmęczona, lecz zadowolona i podekscytowana rywalizacją, otrzymała od p. Czerwińskiego upominki i pozowała do pamiątkowego zdjęcia. Po przepysznym obiedzie (ach, te naleśniki!) udała się w drogę powrotną. Gdyby nie upał, dotarłaby do Chełmna i poznałaby historię pierwszego w Polsce obozu zagłady. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze.

Ogromne podziękowania składamy p. dyrektorowi i nauczycielom ZSCKR za wspaniałą gościnę, stworzenie serdeczniej atmosfery oraz p. koordynatorowi za przygotowanie podchodów z ciekawymi, nie zawsze prostymi zadaniami.

Źródło: Kamila Pabiszczak SP nr 5 w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe