tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 14 grudnia 2019   Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mam pomysł na biznes”

Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mam pomysł na biznes” zorganizowanego przez SKO przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.
 
Celami konkursu były: zachęcanie do podejmowania działań na rzecz własnego rozwoju oraz planowania własnej ścieżki kariery; promowanie postaw przedsiębiorczych; promocja programu SKO; rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej uczniów; tematem i zadaniem: plastyczne przedstawienie własnego pomysły na biznes; uczestnikami: uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych; uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych; wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych; warsztatem: prace płaskie; technika plastyczna - dowolna: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie itp.; format - dowolny.

Na konkurs napłynęło 65 prac ze Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (nauczyciel - Dorota Lewandowska), Czaszynie (n - Maria Błażowska), Dąbiu (n - Sylwia Królasik), nr 2 w Kole (n - Jolanta Mikołajczyk), nr 3 w Kole (n - Renata Wabnic-Osowska), nr 5 w Kole (n - Sylwia Jankowska, Katarzyna Kucharska), Lubońku (n - Agnieszka Brudnicka), nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie; Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu (n - Alicja Daszkiewicz, Sylwia Wrzosek); Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole (n - Marzena Bagińska, Aneta Brdyś, Monika Ledzion, Milena Nowacka-Żylińska, Joanna Pierzak, Alicja Potocka).

Jury (przewodniczący - Krzysztof Sójecki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, członkinie: Agnieszka Sójecka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole) przyznało nagrody w kategoriach:

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:
  • I miejsce: Krzysztof Dziopek, kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
  • II miejsce: Mikołaj Jachimski, kl. 2 b, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole
  • III miejsce: Maja Drozdowska, kl. 2, Szkoła Podstawowa w Dąbiu
  • wyróżnienie: Natalia Chwiałkowska, kl. 1, Szkoła Podstawowa w Dąbiu
  • wyróżnienie: Łucja Jankowska, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole
uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych:
  • I miejsce: Małgorzata Misiura, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Czaszynie
  • II miejsce: Maja Żylińska, kl. 5 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole
  • III miejsce: Lena Jankowska, kl. 4 a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole
wyróżnienie: Oliwia Stefanowska, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Czaszynie
wyróżnienie: Alan Łęga, kl. 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu

wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych:
  • I miejsce: Kacper Malara, kl. 8, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole
  • II miejsce: Kamila Kruszczyńska, kl. 3 PdP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole
  • III miejsce: Jakub Zieliński, kl. 1 PdP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole
wyróżnienie: Monika Kraszewska, kl. 1 PdP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole
wyróżnienie: Sławomir Korytowski, kl. 3 PdP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 19 listopada 2019 r., o g. 9:30 w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Organizatorzy dziękują dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w konkursie, nauczycielom za pomoc i ukierunkowanie młodych artystów.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe