tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 28 lutego 2020   Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Aktorskie zmagania w „Strefie Gry”

Grand Prix Burmistrza Miasta Koła trafiło do Poznania. 23 listopada 2019 r. na kolskiej scenie przeprowadzono czwartą edycję „STREFY GRY”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a rolę gospodarza pełnił tradycyjnie Miejski Dom Kultury w Kole.

W sobotnich zmaganiach wzięło udział sześć grup, które przyjechały do Koła z terenu Wielkopolski. Festiwal, to platforma edukacji i przestrzeń dla młodych ludzi pasjonujących się grą aktorską. Tutaj możliwa jest wzajemna konfrontacja efektów pracy, wsparcie warsztatowe dla instruktorów, praktyczne wskazówki dla początkujących artystów. Roma Gąsiorowska, Marek Kościółek i Radomir Piorun, którzy tworzyli jury, podczas spotkania z uczestnikami, w oparciu o obejrzane spektakle, wskazali inspirujące kierunki działania.

 – Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tej inicjatywie. Uważam, że takie konkursy teatrów amatorskich są niezwykle ważne. Podczas takiego wydarzenia młodzi ludzie mogą się dzielić swoim doświadczeniem, mogą się nawzajem inspirować. Spotykają osoby, które w jakiś sposób mogą je nakłonić do czegoś, czego jeszcze w sobie do tej pory nie odkryli – mówiła Roma Gąsiorowska. Powiedziała, że niezwykle ważne jest organizowanie tego rodzaju spotkań teatralnych, a także zapraszanie na nie doświadczonych ludzi tworzących kulturę i działających w tej sferze artystycznej. Dla młodych, początkujących aktorów stają się oni autorytetami mogącymi zarazić ich swoją pasją. Mówiła też o wrażliwości, postrzeganej w dzisiejszej rzeczywistości przez młodych ludzi, jako słabość. Osoby „kochające kulturę”, uprawiające profesje artystyczne, a także te z innych obszarów zawodowych, rozumiejące sferę wnętrza człowieka odpowiedzialną za wrażliwość, powinny wspierać młodych ludzi w wyrażaniu siebie poprzez sztukę. Jest to według aktorki, nieoceniona, dodatkowa wartość, również terapeutyczna, kształtująca pozytywne postawy, budująca poczucie własnej wartości, dająca wiarę w siebie i swoje możliwości we wszystkich dziedzinach życia. - Dlatego uważam, że trzeba mobilizować te młode osoby, trzeba je wspierać w poszukiwaniu własnej drogi, szczególnie, jeśli ta droga ma jakiekolwiek związek z kulturą, to jest bardzo ważne i cenne – podsumowała swoją wypowiedź artystka.

Jury zdecydowało, że w tegorocznej edycji STREFY GRY przyzna pięć równorzędnych nagród w wysokości 300 zł, ufundowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Otrzymały je grupy: HUMAN SAPIENS z Słupcy, KOŚCIAŃSKI TEATR KAMERALNY, Teatr COKOLWIEK z Lubonia, TA STRONA z Kalisza, i KOKERSI z Krotoszyna.

Grand Prix Burmistrza Miasta Koła, statuetkę i nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał teatr JESZCZE RAZ z Poznania. Ponadto jury przyznało indywidualne nagrody aktorskie, które otrzymali: Maciej Wesołek z Kościana, Dawid Berlik z Poznania, Julia Sikora z Krotoszyna. Dodatkowo, za pozytywną postawę i podtrzymywanie tzw. ducha zespołu, wyróżniony został Emil Chorobowicz z Lubonia.

Nagrody specjalne, w formie udziału w letnich warsztatach teatralnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie otrzymali instruktorzy: Łukasz Pigwowicz i Weronika Lewandowska. Wszystkim laureatom gratulujemy.
 
#zdj. Strefa Gry 1 Jury w swoim warsztatowym spotkaniu omawiało poszczególne występy
#zdj. Strefa Gry 2 Jury zapraszało na scenę Laureatów
# zdj. Strefa Gry 3,4. Wiele ciepłych słów laureaci otrzymywali od Jury
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe