tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 28 stycznia 2020   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

W oczekiwaniu na 28. Finał…

Kolski Sztab WOŚP intensywnie pracuje, by 12 stycznia 2020 r., gdy po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w Kole wiele się działo!

Członkowie sztabu, któremu dowodzi Lech Brzeziński oraz osoby zaangażowane w przygotowanie finału, mają jeszcze wiele pracy. Obecnie trwa weryfikacja wolontariuszy i przyjmowane są gadżety do licytacji. Można je dostarczać do siedziby sztabu, czyli harcówki przy ul. Blizna.

W niedzielę 12 stycznia w godz. 8.00 – 18.00 dokładnie 195 wolontariuszy przeprowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy, które zasilą Fundację Jurka Owsiaka i przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Przedsięwzięcie ma szeroki zasięg, ze zgłoszonej liczby kwestujących 140 jest z Koła, a pozostali wspierają akcję w gminach ościennych, w których nie zostały powołane sztaby. O bezpieczeństwie podczas zbiórki mówić będą przedstawiciele policji. Kwestujący zostaną poproszeni o rozliczenie się z zebranych datków bezpośrednio po zakończeniu swojej „warty”. Pieniądze, od godz. 10.00, w budynku starostwa powiatowego, liczyć będą przedstawiciele czterech banków.

Na plenerowej scenie od godz. 15.30 prezentować się  będą lokalni artyści. W II części koncertu wystąpią dla nas: REZERWAT, Maciej Smoliński oraz Marioo. Zgodnie ze zwyczajem, o 18.00 rozpocznie się licytacja gadżetów od darczyńców oraz otrzymanych z fundacji, a o 20.00 wystrzeli światełko do nieba. Niezależnie od aury, będzie gorąco. Trwają przygotowania do imprez towarzyszących. Szczegóły wkrótce na plakatach.

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe