tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 29 lutego 2020   Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

Dużo śmiechu i radości podczas ferii w MOPiPR w Kole

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

 
Dziecięcego śmiechu i radości nie brakowało podczas ferii w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Wielu pozytywnych emocji doświadczyli uczestnicy zajęć feryjnych, którzy oddali się beztroskiej zabawie, twórczości, fantazji i odpoczynkowi.

W tym roku podopieczni MOPiPR, skorzystali zarówno z zajęć organizowanych w dwóch świetlicach socjoterapeutycznych jak i wyjść oraz wyjazdów.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych, artystycznych, ogólnorozwojowych, wyjściu do sali zabaw "FRAJDA", kręgielni "Czwórka Bowling" oraz "Kina nad Wartą". Wiele radości dostarczył karnawałowy bal przebierańców, w którym wzięli udział podopieczni świetlic i uczestnicy grupy zabawowej wraz z rodzicami.

Ważnym elementem zajęć feryjnych, był dwukrotny wyjazd rodzinny na lodowisko do Uniejowa. Rodzinne i aktywne spędzanie czasu jest wartością szczególnie cenioną w Ośrodku. Wspólnie spędzany czas, ma ogromne znaczenie dla relacji pomiędzy członkami rodziny. Umacnia się, poczucie bezpieczeństwa i przekonanie o byciu kochanym. Jednym z istotnych zadań rodziny jest wspomaganie rozwoju tożsamości, obejmujące zarówno kształtowanie się tożsamości rodzinnej, jak i indywidualnej tożsamości poszczególnych jej członków. Ponadto, podczas takich wyjazdów, wszyscy mogą zadbać o swoją sprawność fizyczną, rozwój pasji, wiedzę o świecie i przekonać się, jak kształtują się stosunki międzyludzkie.

Pomimo braku zimowej aury za oknem, w Ośrodku nie narzekaliśmy na brak zimy.

Udało nam się "ulepić bałwany", pojeździć na łyżwach oraz stworzyć zimowe rysunki. Podczas zajęć uczestnicy mieli zapewnione posiłki, ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

Źródło: MOPiPR
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe