tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Rekrutacja do oddziału „piłki nożnej”

Kandydaci do pierwszego w powiecie kolskim gimnazjalnego oddziału sportowego o profilu „piłka nożna” powstającego w Zespole Szkół nr 1 w Kole właśnie przeszli testy sprawności fizycznej. Zgłosiło się 21 „śmiałków”. Rekrutacja uczniów zakończy się w sierpniu, dlatego tych, którzy nie zgłosili sią na testy a jednak chcieliby podjąć naukę w klasie sportowej informujemy, że będzie jeszcze okazja do sprawdzenia swych umiejętności i dołączenia do ekipy przyszłych, miejmy nadzieję, mistrzów.

Na młodzież, która przybyła na testy czekała komisja, w której zasiadł m.in. dyrektor, psycholog. Kandydaci uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym, zbadano im wagę, zmierzono wzrost, sprawdzono zaświadczenia lekarskie predysponujące do podjęcia nauki w oddziale sportowym. Następnie na boisku trener Waldemar Pietrzak przeprowadził testy sprawności fizycznej ogólnej (m.in. skłony, prędkość biegu na krótkim odcinku, siła mięśni brzucha, skok w dal) a Piotr Krzyżanowski testy sprawności ogólnopiłkarskiej, jak slalom z piłką, strzał na bramkę, żonglowanie itp. Pan Piotr prawdopodobnie zostanie przyszłym trenerem gimnazjalnego oddziału sportowego. Zdającym testy towarzyszyli rodzice, zdaniem kadry nauczycielskiej dowodzi to zaangażowania całych rodzin w edukację nastolatków.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kole, by dodać otuchy kandydatom wyjaśnił, że to nie klasa wybitnych piłkarzy, lecz szansa dla uczniów na podnoszenie swoich możliwości. Szkoła ma niezwykłe osiągnięcia w korfballu, a najlepsi zawodnicy wyrośli nie tylko z tych, którzy od początku dobrze się zapowiadali. Dlatego nawet ci chłopcy, którzy na starcie odbiegają od liderów, na pewno z czasem nabędą umiejętności, siły, szybkości i sprawności.

Zanim młodzież we wrześniu zasiądzie razem w szkolnych ławach, i oczywiście spotka się na boisku, najpierw odbędzie obóz sportowo-integracyjny. Pozwoli to nastolatkom lepiej się poznać i polubić. Rekrutacja zakończy się w sierpniu, komisja zbierze się powtórnie, będzie jeszcze okazja dla spóźnialskich, by do tej klasy dołączyć. Będzie ona dumnie reprezentować swoją szkołę w mieście, uczniowie zostaną ubrani w jednakowe dresy, kurtki, torby, będą się pozytywnie wyróżniać w Kole.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe