tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Niedziela, 26 maja 2019   Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

Reprezentanci kolskich podstawówek zmierzyli się w IX już Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Miłośnicy przyrody”. Z przygotowanymi konkurencjami najlepiej poradziła sobie ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole.

Wielu pozytywnym celom, w tym rozbudzaniu postaw proekologicznych oraz uwrażliwianiu na piękno przyrody służą zmagania, jakie już od lat przygotowuje kolska „czwórka”. Przedsięwzięcie jest pomysłem nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej Jolanty Pustej i Elżbiety Łuczak. W tej edycji uczestnicy musieli poradzić sobie z kilkoma zadaniami, których tematyka nie wykraczała poza podstawę programu nauczania klasy III. 5-osobowe drużyny miały m.in. zdać test wiedzy ogólnej z przyrody, ułożyć z puzzli mapę świata i nazwać kontynenty, napisać prośby drzew, rozwiązać krzyżówki, odpowiedzieć na wiele pytań, segregować śmieci, podzielić żywność na zdrowe i niezdrowe produkty. Po zliczeniu punktów przez komisję oceniającą, w której zasiedli: Katarzyna Sikorska i Szymon Czerwiński z Urzędu Miejskiego w Kole, Joanna Jokiel nauczycielka przyrody oraz Ilona Kłosowska z Nadleśnictwa w Kiejszach, okazało się, że najlepiej z zadaniami poradzili sobie przedstawiciele „jedynki”. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z: ZS nr 1, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 4.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe