tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

Mecz przyjaźni z Wisłą Płock

Dodane: 04 Czerwiec 2012  08:37:00   Opublikował:
Z okazji Święta Powiatu i Miasta Koła i 650. rocznicy nabycia praw miejskich przez miasto Koło, na stadionie MOSiR w Kole rozegrano towarzyski mecz piłkarski pomiędzy miejskim Klubem Sportowym Olimpią Koło, a pierwszoligową Wisłą Płock. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ligowców 3:0. Przed rozpoczęciem spotkania prezes Olimpii Przemysław Galiszkiewicz wręczył pamiątkową koszulkę Sylwestrowi Ślidze, który zakończył karierę piłkarską będąc czołowym zawodnikiem kolskiej drużyny.

Należy wspomnieć, że szeregi Wisły w tej rundzie wzmocnił wychowanek Olimpii Michał Rutkowski, który pierwszą połowę zagrał w barwach Wisły, a w drugiej zasilił Olimpię.

W pierwszej części meczu przez pół godziny gra była wyrównana, w pozostałych 15 minutach dominowali już goście, którzy zdobyli 2 bramki. Pierwszą, po ładnej akcji całego zespołu na 1:0 trafił Kamil Biliński. Drugiego gola dwie minuty później zdobył Przemysław Szabat silnym strzałem z prawej flanki.

Po zmianie stron, pierwszy garnitur Olimpii zastąpili inni zawodnicy, w większości juniorzy, którzy spisywali się nadspodziewanie  dobrze, często kontratakując i stwarzając groźne sytuacje pod bramką gości. W ostatnich sekundach meczu na 3:0 podwyższył strzelec pierwszej bramki  Przemysław Szabat. Wznowienia gry już nie było.

– Bardziej mi się podobał zespół, który zagrał w II połowie. Widać  było, że są to zawodnicy młodzi i pełni energii, a ambicji też im nie brakowało. W sumie zespół Olimpii mi się podobał, prowadząc momentami wyrównany pojedynek. My na ten mecz wystawiliśmy skład rezerwowy z 4 piłkarzami z podstawowej jedenastki – powiedział trener płocczan Libor Pala.

A co powiedział o meczu czołowy snajper Olimpii Koło Jarosław Kawka: – Zagraliśmy niezłe spotkanie. W naszej ekipie dało się odczuć trudy sobotniego spotkania w Strzałkowie. Wisła miała więcej sił, była zespołem ruchliwszym, lepiej poukładanym. Przegraliśmy zasłużenie, jednak dzisiejszy wynik nie był najważniejszy. Był to bardzo dobry sprawdzian na tle drużyny ligowej. Myślę, że dostarczyliśmy sporo emocji naszym kibicom, którzy mogli zobaczyć piłkarzy ligowych w akcji.

Olimpia – Robert Suliński, Tomasz Mikusik, Tomasz Kowalski, Piotr Krzyżanowski, Marcin Mielczarek, Łukasz Sikorski, Hubert Powietrzyński, Sylwester Śliga, Łukasz Kujawa, Jarosław Kawka, Robert Lenart. Po przerwie zagrali: Damian Wodziński, Mariusz Sobczak, Dawid Wiśniewski, Jakub Jasiakiewicz, Dawid Jóźwiak, Milosz Olek, Jakub Antosik, Michał Rutkowski, Dariusz Walasek, Piotr Marańda, Szymon Izydorczyk, Filip Szymański.

Wisła – Krzysztof Kamiński, Damian Jaroń, Łukasz Kowalski, Adrian Bieńkowski, Łukasz Synowicz, Przemysław Szabaj, Michał Rutkowski, Fabian Wiszpański, Patryk Kamiński, Krzysztof Gorczewski, Kamil Biliński. Rezerwa – Łukasz Stalski, Michał Kołodziejski, Mosart Alwes Camargo, Damian Skomórski, Stefan Zembrowski.