tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Przedszkolaki z PM 5 na balowej sali

Dzieci uwielbiają odgrywać różne role, wcielać się w swoich ulubionych bohaterów, postacie z bajek czy  zwierzątka. Zabawa z odgrywaniem ról  rozwija emocjonalnie i społecznie, pozwala przeżywać uczucia  własne oraz innych, uczy  komunikacji, daje nowe możliwości ekspresji. Maski, kostiumy, radość w oczach i rumieniec ekscytacji na buziach przedszkolaków widok to  niezapomniany. 

Doskonałą sposobnością do takiej właśnie zabawy był zorganizowany przez PM  5 w Kole wielki  bal karnawałowy. Przedszkolaki nie mogły się go doczekać. W międzyczasie na zajęciach plastycznych robiły maski , pompowały  balony do dekoracji sali balowej ,  planowały w  jakie stroje  się przebiorą. Na zajęciach muzycznych trenowały zaś  swoje umiejętności taneczne.  Później pozostało już tylko udać się do  sali  Spółdzielni Mieszkaniowej  w Kole. W  balu  uczestniczyły dzieci ze wszystkich sześciu  grup wiekowych.   Dla starszaków  był  on kolejnym,  dla maluszków  pierwszym takim doświadczeniem. Choć nie jeden  bal jeszcze  przed nimi, każdy pamiętać będą inaczej.

Tegoroczny  bal, dopiero co się odbył, a już wieloma barwami  i wrażeniami  wpisał się w pamięć. Jego obraz przedszkolaki zachowają także na pamiątkowych fotografiach z imprezy. Zabawa karnawałowa to w kalendarzu PM 5 wydarzenie, którego nie można pominąć. Służy ona poszerzeniu doświadczeń emocjonalno-społecznych, poznawczych, integracji środowiska rodzinnego , przedszkolnego i lokalnego. Przy takiej okazji  przedszkolaki w praktyce  poznają to, czego dowiedziały się z wierszy, piosenek, opowiadań, ilustracji dobrze się przy tym bawiąc.  W zabawie tej  uczestniczyli aktywnie także rodzice oraz kadra pedagogiczna i personel pomocniczy przedszkola.

Oprawę muzyczną oraz prowadzenie imprezy zapewniła Muzyczna Agencja Artystyczna Art Es z Łodzi. Prowadzących   w osobach pani Ewy Szymkiewicz i pan Sławomira Bartkiwicza  dzieci doskonale znają  z koncertów muzycznych organizowanych co miesiąc w przedszkolu.  Tym chętniej uczestniczyły w zabawie,  do której artyści   przygotowali się jak zwykle wyśmienicie.  Wspólne pląsy przy muzyce, śpiewanie znanych  przebojów, przygotowane dla dzieci, rodziców i kadry przedszkola zadania ruchowe skojarzone z muzyką zachęcały do zabawy. Wszyscy czerpali z niej pozytywne emocje, taki był też główny cel imprezy.   

By dopełnić radości dzieciom, w porozumieniu z Radą Rodziców zapewniono wszystkim wychowankom PM 5 upominki, było i coś do zabawy i coś ku uciesze podniebienia. Ponowne przy tej okazji  spotkanie z Mikołajem  było dla wszystkich dzieci dodatkową niespodzianką.  Na uczestników balu czekały w przerwie między tańcami słodkie ciasteczkowe misiaki i soki. Dorośli mogli pokrzepić się kawą .

Tegoroczny bal przedszkolaków w PM 5 był prawdziwą rewią balowych strojów. Zapewnili je jak zawsze życzliwi  przedsięwzięciu rodzice. Zdumiewały  te gotowe i te , które powstały dzięki  bogatej  wyobraźni i kreatywności rodziców.  Czas  spędzony  na zabawie w dużej grupie  , w której każdy jest inny i wyjątkowy to rzecz bezcenna. Wspólne działanie  i  kontakt z drugim człowiekiem jest  ważny, wszak jesteśmy istotami społecznymi. W rzeczywistości  , w której   świat wirtualny cieszy się  dużym zainteresowaniem  warto czasem odwołać się do  tego,  co  ma znaczenie ponadczasowe i uniwersalne.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu tj. Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole za udostępnienie sali, panu Jackowi Trębackiemu  za podjęcie się roli Mikołaja, rodzicom za ufundowanie upominków i  strojów  dla dzieci ,    przekazanie materiałów do dekoracji sali oraz pomoc w jej  przygotowaniu  , panu Eugeniuszowi Gembce  za sporządzenie  dokumentacji fotograficznej z imprezy, a także kadrze pedagogicznej i personelowi pomocniczemu PM 5 dziękujemy w imieniu dyrektora PM 5 pani Agnieszki Kozajda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy  i udziału w kolejnym balu za rok.

oprac. R.Z. PM 5
foto Eugeniusz Gembka

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe