tel. (63) 272-23-11  
100rocznica4
Miasto Koło
Poniedziałek, 21 maja 2018   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Olimpia wygrywa z Wilkami

9 kwietnia na stadionie w Kole rozegrano mecz piłkarski o tytuł mistrza klasy okręgowej pomiędzy miejscową Olimpią a Wilkami Wilczyn. Zgodnie z oczekiwaniem kibiców wygrali gospodarze 2:1, prowadząc do przerwy 1:0. Bramkę zdobył kapitan drużyny Mariusz Nieznalski. Dwie minuty wcześniej bita piłka odbiła się od poprzeczki, zatańczyła na linii bramkowej i wyszła w pole. Chwilę potem goście mieli okazję do zmiany wyniku, ale kolski golkiper był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.  W 58. minucie Dawid Wiśniewski podwyższa na 2:0 po asyście Michała Kozajdy.

Gdy do końca meczu pozostały 3 minuty, rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Mikołaj Kłosowski. Silnie uderzona piłka minęła wszystkich zawodników i niczym pocisk artyleryjski wpadła do siatki. Łukasz Szymański wyciągnął się jak struna, ale mimo tego goście zdobyli honorowego gola. Przyjezdni dążyli do wyrównania, ale na to zabrakło już czasu.

Sędziowali arbitrzy z Konina. Jako główny – Marcin Łęt, asystenci – Mariusz Drzewiecki i Maciej Ziółkowski.

Oto co powiedział trener gości po skończonym meczu: - Nie ukrywam, że przyjechaliśmy do Koła po 3 punkty. Jednak od początku meczu Olimpia wypadła lepiej, stwarzając kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W drugiej połowie byliśmy trochę lepsi i udało nam się strzelić gola z rzutu wolnego, lecz zdobyta bramka nie przełożyła się na końcowy wynik – powiedział trener Radosław Konieczka.

- Jestem zadowolony z występu mojej drużyny, po meczu z Dobrowem zapomnieliśmy o przegranej. W dzisiejszym meczu postawę moich zawodników uważam za dobrą. Mimo młodego wieku bramkarz Szymański wyrasta na dobrego zawodnika – powiedział trener Piotr Krzyżanowski.

Skład drużyny Olimpii:
Łukasz Szymański, Konrad Cieślak, Mikołaj Czajka, Piotr Rutkowski, Michał Kozajda, Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Paweł Powietrzyński, Ariel Szczesiak, Mateusz Czajka.

Kierownik drużyny: Tomasz Cieślak.
 
Michał Chojnacki
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekmopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w Kole
  • Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"
  • Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe