tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 21 listopada 2019   Imieniny: Janusza, Marii, Konrada

MDK zaprasza na wernisaż wystawy "Aspekty aktu"

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza 05 stycznia 2018 r., o godz. 19:00 na otwarcie pierwszej wystawy z cyklu: „Pasje kolekcjonerskie”, pt. Aspekty aktu…, na której zaprezentowane zostaną zbiory kolekcjonera i miłośnika sztuki Wojtka Jendrzejewskiego z Brdowa.

Kolekcjonowanie sztuki jest pasją wynikającą z autentycznego zamiłowania do wartości estetycznych proponowanych przez różnych twórców. Jest też pragnieniem posiadania przedmiotu wzbudzającego zachwyt i potrzebą obcowania z nim na co dzień. Kolekcjonerska fascynacja dziełem, to rozmowa z twórcą poprzez jego prace i odkrywanie własnych emocji. To także niekończąca się przygoda i poszukiwanie czegoś nowego.

Wojtek Jendrzejewski urodzony w 1966 r., z wykształcenia jest budowlańcem. Niemal od zawsze zachwycał się wyjątkowym klimatem galerii, który tworzą eksponowane tam dzieła. Z przyjemnością oddawał się rozmowom z autorami wystawianych prac i kuratorami wystaw. Swoją przygodę kolekcjonerską rozpoczął w 1990 r., kiedy to dokonał pierwszego „poważnego” zakupu, jakim był obraz „Pejzaż prawie abstrakcyjny" Anny Kalety z galerii w Jeleniej Górze.

Od dwunastu lat gromadzi akty, które w jego zbiorze odgrywają wiodącą rolę. Preferuje lżejsze formy wyrazu, typu rysunek i grafika, docenia fotografię. Za swojego mentora i przewodnika uważa Janusza Miliszkiewicza, krytyka sztuki dziennikarza i publicystę specjalizującego się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie, rynku sztuki i muzeach.

Zapraszamy miłośników sztuki na wystawę prac ze zbioru kolekcjonerskiego Wojtka Jendrzejewskiego, wśród których znajdują się m.in. dzieła takich artystów jak: Barbara Bugaj, Jacek Dziedziczak, Jola Postrzednik, prof. Leszek Rózga, prof. Romuald Oramus, Rafał Olbiński, Franciszek Starowieyski.

Źródło: MDK w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe