tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Spotkanie z Piotrem Gołdynem w PiMBP w Kole

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole już po raz kolejny gościła (15.02.) prof. nadzw. dr hab. Piotra Gołdyna. Tym razem - historyk, historyk wychowania, regionalista, wykładowca na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek: Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Towarzystwa Historii Edukacji, Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie, autor ponad 300 artykułów popularnych, popularnonaukowych i naukowych, autor i redaktor ponad 30 książek, redaktor naczelny Polonia Maior Orientalis - promował swoją najnowszą publikację „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej”.
 
Z recenzji prof. nadzw. dr hab. Iwonny Michalskiej (Uniwersytet Łódzki):
 
„Książka pt. „Obrazki z dziejów oświaty w Wielkopolsce Wschodniej” przygotowana przez Piotra Gołdyna jest kontynuacją podjętych kilka lat wcześniej poszukiwań nad różnymi aspektami funkcjonowania szkolnictwa i działań oświatowo-wychowawczych podejmowanych na terenie określonym w jej tytule. Trzeci tom, podobnie jak poprzednie, wydane w latach 2014 i 2015, stanowią dla czytelnika cenne i interesujące opracowanie, bowiem z jednej strony przypominając o wydarzeniach z przeszłości, samo w sobie jest zapisem, istotnych z punktu wiedzenia poznawczego, informacji, z drugiej natomiast - ujawniając wielkie bogactwo materiałowe, stanowi ważną dla badaczy wskazówkę, aby nie zapominać i nie pomijać tych rodzajów źródeł, które tak precyzyjnie wskazał Autor niniejszej pracy. I choć o książce można wyrazić pogląd, że ma charakter popularnonaukowy, a wiec adresowana będzie głownie do „przeciętnego” odbiorcy, zainteresowanego historią oświaty własnego regionu, to wbrew pozorom może się okazać również przydatna profesjonalnym historykom wychowania, którzy odnajdą w niej nie tylko szczegóły dotyczące działalności konkretnych placówek, przydatne do tworzenia szerszych syntez, ale także inspirację do podejmowania w innych regionach Polski podobnych niekonwencjonalnych badań.”

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe