tel. (63) 272-23-11  
WOSP2019BANER
Miasto Koło
Środa, 16 stycznia 2019   Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Trenują strzelanie

Niemal w każdą sobotę i niedzielę Kolska Liga Obrony Kraju organizuje na swojej strzelnicy w Ruszkowie wiosenne treningi dla kół i klubów lokowskich z terenu powiatu kolskiego. Tym razem w niedzielne popołudnie 15 kwietnia br. swoje strzeleckie treningi przeprowadziły Kluby LOK NAGÓRNA z Koła i Klub LOK z Karszewa z gminy Dąbie.

Prezesi klubów Andrzej Kowalewski (LOK Karszew) oraz Paweł Michalski (LOK Nagórna) w swojej wypowiedzi podkreślili potrzebę przeprowadzenia podobnych treningów wśród swoich członków. Ale najbardziej istotne jest to, że strzelectwem sportowym coraz bardziej interesują się kobiety, a dowodem jest ich obecność na strzelnicy.

W treningu wzięło udział 18 członków LOK z obu klubów. Wprawiano się w celność oddania strzału do tarczy z kbks z KBKAK 47 kal. 7,62 (pospolity kałach), HAKA 5,6 pistoletu GLOCK 9 i strzelby sztucera TRAP. Strzelano do tarcz sportowych TS-1 oraz TS-2 z odległości 50 m, natomiast z pistoletu z odległości 25 m. Każdy ze strzelających oddał po 10 punktowanych strzałów. - Jesteśmy przygotowani na wszystko, dlatego te treningi z broni różnego kalibru - zaznaczyli prezesi. Spośród uczestników treningu szczególnie wyróżniają panie Ilonę Janecką i Magdalenę Boruszewską z LOK w Karszewie oraz Barbarę Karlińską z LOK „Nagórna”. Spośród panów Marka Leśniewskiego z LOK „Nagórna” oraz Arkadiusza Walczaka strzelającego ze sztucera myśliwskiego.

Tekst i foto Ryszard Borysiewicz

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe