tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Środa, 20 marca 2019   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Warsztaty z folklorem Marianny Oklejak

Warsztaty z folklorem Marianny Oklejak (07.05.) rozpoczęły cykl spotkań autorskich, które Powiatowa i Miejska Biblioteka w Kole przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników w Tygodniu Bibliotek 2018.
 
Zajęcia "Stemplowanki!" oparte o książkę "Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych" wywołały furorę, a sama książka zyskała wiernych i zachwyconych czytelników.
 
Dzieci - ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kole oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole,  podczas dwugodzinnego spotkania z ilustrarorką - poznały książkę, krótko porozmawiały z gościem o folklorze - czym jest, z czym się kojarzy. Poznały drukowane tkaniny tarnogrodzkie, i co zrobić, żeby osiągnąć podobny efekt? Tworzyły własne stemple i szablony (przy okazji dotykając tematu wycinanek). Kolor na warsztatach dominował - młodzi czytelnicy uczyli się mieszania podstawowych kolorów, zależności kolorystycznych. Podczas zabawy powstała dywanowa praca malarska.

Źródło: PiMBP w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe