tel. (63) 272-23-11  
miasto_top1
Miasto Koło
Czwartek, 21 marca 2019   Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

Sukces SOSW w Kole na Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej

16 maja 2018 r. w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Turku odbyła się IX Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza. Tegoroczna edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem: „W głowie myśli ul” i związana była z pszczołami. Oprócz reprezentacji SOSW w Kole, wzięły w niej udział drużyny z Ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Rychwała. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że  drużyna SOSW w Kole w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak, Konrad Hudec zdobyła tytuł wicemistrzów,  zajmując II. miejsce.

Celem Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej jest m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.  W tym roku uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji o życiu pszczół, którą wygłosił pan Eugeniusz Rusek oraz zapoznać się z pracą pszczelarza, którą zaprezentował pan Jacek Kubiak. Obaj panowie to pasjonaci i hodowcy pszczół, członkowie Polskiego Związku Pszczelarskiego. Po  niezwykle interesującym wprowadzeniu w tematykę Olimpiady przyszła pora na zmagania konkursowe. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 18 pytań (zadań) z zakresu biologii i fizjologii pszczół. Zespołowa rywalizacja obejmowała zagadnienia teoretyczne oraz wykonanie praktycznych zadań matematycznych. Ponadto każda drużyna przywiozła autorską fotografię przedstawiającą pszczołę, która była oceniana przez Komisję Konkursową.

Źródło: SOSW w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe