tel. (63) 272-23-11  
banerdnikola2019
Miasto Koło
Wtorek, 21 maja 2019   Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Sulimczyk w obiektywie KKF FAKT

Wystawa prezentowana w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole od 17 maja do 30 czerwca 2018 r. Wystawa powarsztatowa : Spektakl „SULIMCZYK“ w naszych obiektywach.

Tematyka warsztatów fotograficznych Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT“ jest zróżnicowana. Podstawowym celem ich jest doskonalenie warsztatu twórczego uczestników i prezentacja pokłosia tych warsztatów na wspólnych wystawach.

Fotografia teatralna stawia przed fotografującymi poważne wyzwania. Z jednej strony należy skoncentrować się na temacie sztuki i przedstawić jej fabułę w zwartej, czytelnej dla widza formie, z drugiej strony należy umiejętnie wykorzystać wszystkie uwarunkowania sceny do przedstawienia treści spektaklu poruszając się w ograniczeniach przestrzennych i świetlnych każdego przedstawienia.

Spektakl „Sulimczyk“ w reżyserii Dariusza Matysiaka był dosknałą okazją do wypróbowania naszych sił w temacie: fotografia teatralna. Bogata scenografia, barwne i zróżnicowane kostiumy aktorów, sugestywna gra na scenie, były doskonałą okazją do pokazania poprzez nasze obiektywy, tej ciekawej sztuki.

W warsztatach uczestniczyli: Olga Głowacka, Ryszard Lenartowicz, Zbigniew Rapusta, Jan Szabelski, Arkadiusz Gołębowski. Prace Adama Wilka pochodzą z zestawu zdjęć dokumentujących próby zespołu. Warsztaty odbywały się w czasie jednej z prób oraz próby generalnej i z nich pochodzą prezentowane na wystawie zdjęcia.

Czy fotografującym udało się w pełni zamierzone przedsięwzięcie? Do oceny zapraszamy Państwa po obejrzeniu prezentowanej ekspozycji.

Kolski Klub Fotograficzny „FAKT“
im. prof. dr. Tadeusza Cypriana

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe