tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 24 lutego 2020   Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny

W kolskiej "trójce" trwają remonty

Okres wakacyjny sprzyja remontom, większość placówek edukacyjnych, zanim powita uczniów pierwszym dzwonkiem, odświeża sale i w ramach możliwości finansowych, udoskonala obiekty. "Trójka" ma przed sobą szczególne zadanie do wykonania, bowiem odzyskała skrzydło po Bibliotece Pedagogicznej.

W budynku szkoły od lat funkcjonowała Biblioteka Pedagogiczna. W bieżącym zmieniła swą siedzibę, więc SP nr 3 dysponuje dodatkową przestrzenią, którą będzie adaptować na potrzeby szkoły. Teraz przywraca zamurowane przed laty wewnętrzne przejścia i planuje przeniesienie na piętro świetlicy, a na parter biblioteki. Placówka ma wolne sale po szatni (odkąd uczniowie mają szafki indywidualne), a przed obiadem, czyli do południa, lekcje mogłyby się odbywać w pomieszczeniach po dawnej stołówce. Gdyby wszystkie te sale przystosować do prowadzenia zajęć, dzieci mogłyby mieć krócej lekcje. Jak zapewnia, dyrekcja, liczy się każdy grosz. Na ostatniej sesji Rada Miejska przeznaczyła 20 tys. zł na remont skrzydła po bibliotece. Na pomalowanie sal szkoła znajdzie środki, lecz na dalsze prace adaptacyjne, potrzeba większego budżetu.

W kontekście bieżących potrzeb, apelujemy o głosowanie na naszą szkołę w konkursie SKO o nagrodę internautów. Wygrana w konkursie znacząco pomogłaby w realizacji planów "trójki". - Od prawie 30 lat, odkąd jestem opiekunem SKO, pierwszy raz nasza szkoła znalazła się w finałowej "jedenastce" konkursu - powiedziała wicedyrektor Grażyna Trocińska. - Może to znak, że tym razem się uda?

Zachęcamy do głosowania na Kronikę SKO naszej SP nr 3.

Kronikę oglądajcie tutaj:

https://www.pkobp.pl/glosowanie-internautow/edycje-konkursow/edycja-2017-2018/szkola-podstawowa-nr-3-im-marii-konopnickiej-w-kole/

Zdj. SP nr3
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe