tel. (63) 272-23-11  
banerblues2019
Miasto Koło
Czwartek, 20 czerwca 2019   Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

Klasy mundurowe I F i II F z LO wzięły udział w szkoleniu wojskowym

Od 11 do 14 września dwie klasy mundurowe I F i II F z LO wzięły udział w szkoleniu wojskowym dzięki współfinansowaniu z projektu Urzędu Marszałkowskiego.

Od strony dydaktycznej obóz zabezpieczała grupa instruktorów z organizacji FIA, z którą szkoła współpracuje. Uczniowie podzieleni na dwa plutony szkoleni byli w zakresie medycyny pola walki, regulaminu musztry, regulaminu i warunków posługiwania się bronią palną, przyjmowania podstawowych pozycji strzeleckich, czy też porozumiewania się przez radio. Prowadzili apel zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Przez cztery dni mogli sprawdzić swoje umiejętności współpracy w grupie i udowodnić swoje zaangażowanie w realizację wyznaczonych zadań. Uczyli się również rozkładania, czyszczenia broni typu KBK-AK oraz Glock. Zdobytą wiedzę i umiejętności zweryfikowali w ostatni dzień na strzelnicy w Ruszkowie gdzie odbył się sprawdzian z celności strzelania. Każdy mógł oddać po 40 strzałów z różnych pozycji i różnej broni.

Źródło: LO w Kole
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe