tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 24 lipca 2019   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

Organizatorzy kwesty dziękują za hojność…

Zapowiadając tegoroczną, 17. już kwestę na utrzymanie i remont zabytkowych nagrobków naszej nekropolii organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, pisaliśmy, że każdego roku udaje się zebrać coraz więcej datków. Może pomogła piękna, słoneczna aura, a może przedsięwzięcie cieszy się tek wielkim uznaniem społecznym – udało się zebrać pokaźną kwotę, przeszło 3,5 tys. zł. Organizatorzy dziękują darczyńcom.

Zebrane datki – 2.853 zł z kwesty prowadzonej przed cmentarzem parafialnym i 650 zł uzyskane od osób odwiedzających zmarłych na cmentarzu ekumenicznym, zostanie jak zawsze dobrze wykorzystane. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą zgromadzone środki przeznacza na renowację historycznych i zabytkowych płyt nagrobnych, nagrobków i grobów nie mających już opiekunów. Organizatorzy dziękują darczyńcom oraz wszystkim zaangażowanym w bezinteresowną pomoc – m.in. kadetom z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego i harcerkom z hufca ZHP Koło za udział w kweście oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 za pomoc w posprzątaniu cmentarzy, i oczywiście opiekunom młodzieży na poświęcony czas.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe