tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 24 sierpnia 2019   Imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Spotkanie z Górnikiem w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole

"Dwie rzeczy są najważniejsze na świecie: słońce i sól" Pliniusz Starszy Rzymski Przyrodnik

O prawdziwości takiego stwierdzenia przekonywał w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole, w przeddzień Barbórki - górniczego święta, górnik z Kopalni Soli "Kłodawa"S.A. Pan Aleksander Ochendalski, Kierownik Działu Wentylacji oraz ratownik górniczy.


Ubrany w odświętny galowy strój, z czako i szablą w dłoni, barwnie i szczegółowo opowiadając o tradycjach kopalni, jej ogromnym znaczeniu dla każdego z nas wprawił przedszkolaki w wielkie zdumienie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały pana Aleksandra i obejrzały krótki film o kłodawskiej kopalni soli zrealizowany przez telewizję ogólnopolską. Dzieci zasypały naszego gościa pytaniami dotyczącymi kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek, no i oczywiście jego stroju. Szczególnie duże zainteresowanie budziły szabla i czako ze wspaniałym pióropuszem, które każde dziecko mogło przymierzyć, wziąć do ręki i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu okazja do spotkania i porozmawiania z prawdziwym górnikiem. Pan Aleksander przekazał dzieciom nie tylko słone, ale i słodkie upominki. Dzieci gromkimi brawami i słodkim prezencikiem podziękowały Panu Aleksandrowi za przyjęcie zaproszenia i wizytę w naszym przedszkolu oraz złożyły na ręce naszego gościa życzenia dla wszystkich górników  i pracowników Kopalni Soli "Kłodawa".

Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!

Dziękujemy Pani Ninie Kupińskiej za pomoc w zaproszeniu górnika.

Opracowała: Izabela Michalak i Marta Wypychowska
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe